Поздоровлення з Днем Незалежності України!

З Днем Незалежності України!

З Днем народження Батьківщино!

Поздравление с 19-й годовщиной независимости Украины - Лебедь Игорь

Шановні співвітчизники, колеги, друзі!

Від імені Головного Управління Української Служби Порятунку в АР Крим та від себе особисто щиро вітаю Вас з великим святом для усіх нас, з великим днем для України! З 19-ою річницею Незалежності України!  

Наша країна, наш народ в дев’ятнадцятий раз святкує річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців — бути господарями на своїй прекрасній і чарівній землі. Майже тисячу років, з часів Київської Русі, українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Та історичні умови складалися так, що на українській землі панували більш згуртовані центральною владою народи-сусіди. Та попри все українці боролися за свою свободу та врешті здобули свою державність.

С Днем независимости Украина! - Игорь Лебедь, полковник Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас — випробовуванням на зрілість, на самоповагу, на толерантність. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України в змозі поліпшити життя у своїй власній державі. Тій державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано скільки життів і крові наших предків.

Впевнений, що історичні зміни, які мали місце в Україні на початку 2010 року, надихнули серце кожного українця на нові великі звершення. Новий Президент України, Уряд України, які мають надзвичайно великий кредит довіри українського народу та світової спільноти, реалізовують стратегічний курс інтеграції України який у перспективі обов’язково покращить життя та добробут пересічного українця.

Шановні українці! Дорогі друзі! Від щирого серця й від усієї душі бажаю Вам здоров’я, щастя, успіхів у всіх ваших справах, добра, достатку, миру, щедрої долі, і нехай любов до Батьківщини надихає Вас на нові звершення, на нові добрі справи, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я нашої України та її майбутніх поколінь. 

З великим святом Вас! Слава Україні!

 

З повагою та шаною,
Полковник Ігор Лебедь
Головне Управління УСП в АР Крим

СDMA Ukraine и Українська Служба Порятунку (Украинская Служба Спасения) объявляют о сотрудничестве

Уже с 20 декабря 2009 г. все абоненты СDMA Ukraineв Киеве смогут воспользоваться помощью «Української Служби Порятунку», бесплатно позвонив по короткому номеру 119.

Сотрудничество: СDMA Ukraine и «Українська Служба Порятунку» В жизни многих людей иногда случаются моменты, когда сохранность личного имущества, а иногда и жизнь, зависят только от своевременно оказанной помощи. Автокатастрофы и прочие беды, угрозы, к сожалению, по сей день сопровождают человечество. Не всегда государственные службы вовремя успевают ликвидировать опасность и спасти жизни людей. Позвонив в критической ситуации по короткому номеру 119, абоненты СDMA Ukraine в Киеве смогут вызвать команду «Украинской Службы Спасения». По звонку на место немедленно будут отправлены спасатели для оперативного оказания помощи. Услуга полностью бесплатна.

«Уверен, что сотрудничество с СDMA Ukraine поможет в нашей непростой работе, — говорит глава Української Служби Порятунку Павел Дыба. – Количество людей, которые получат своевременную помощь, напрямую зависит от того, насколько просто будет с нами связаться. По короткому номеру 119 обратиться за помощью смогут десятки тысяч абонентов СDMA Ukraine в Киеве, причем, совершенно бесплатно. Думаю, это спасет не одну человеческую жизнь, а значит, цель можно будет считать достигнутой».
Mobilnik.UA

Безопасный телефон для детей от CDMAUA позволит оперативно связаться с Украинской Службой Спасения № 119

Оператор CDMA-связи и 3G-интернета CDMAUA предлагает абонентам воспользоваться быстрым доступом к услугам «Украинской Службы Спасения» (Української Служби Порятунку)посредством единственного в Украине мобильного телефона для детей. Для этого в экстренного вызова для звонков на короткий номер «Украинской Службы Спасения» -119телефоне достаточно запрограммировать специальную клавишу экстренного вызова для звонков на короткий номер «Украинской Службы Спасения» —119.

Напомним, что 9 августа в магазинах CDMAUA начались продажи первого в Украине безопасного телефона, разработанного специально для детей. Новинка сочетает в себе практичность, экологичность и безопасность. В телефоне отсутствует стандартная клавиатура, есть лишь специальные кнопки, которые можно запрограммировать для звонков на определенные номера. В сборке использован высококачественный прочный пластик, а внешний вид не похож на обычный мобильный телефон, и вследствие этого, не привлекает внимания злоумышленников. Одна из кнопок телефона отвечает за звонки на номера экстренной службы.

«Украинская Служба Спасения» является организацией, цель которой — содействие государственным органам в создании единой системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных происшествий и безвозмездное оказание помощи простым гражданам. Мобильные бригады «Украинской Службы Спасения» оборудованы скоростными мотоциклами, что позволяет оперативно прибыть на место происшествия для оказания помощи даже в условиях затрудненного движения или дорожных заторов. Абоненты CDMAUA могут воспользоваться услугами «Украинской Службы Спасения», позвонив по экстренному номеру 119 (г. Киев). По звонку на место немедленно будут отправлены спасатели для оперативного оказания помощи. Услуга бесплатна.
Павел Дыба, глава «Украинской Службы Спасения»
«Нередко жизнь людей зависит от своевременного оказания помощи, — комментирует Павел Дыба, глава «Украинской Службы Спасения». – Но, к сожалению, далеко не каждый знает, как оперативно вызвать помощь, а государственные службы не всегда могут своевременно прибыть на место событий. Поэтому мы приветствуем инициативу CDMAUA, предлагающего простой и доступный телефон для детей с клавишей экстренного вызова, нажав которую, ребенок всегда может быть уверен, что помощь не заставит себя ждать»

«Мы уверены, что инициатива по использованию экстренного номера «Украинской Службы Спасения» в детском телефоне повысит безопасность юных абонентов и их родителей, — комментирует Анатолий Власюк, руководитель Департамента активных продаж СDMAUA. – Такая возможность дополняет функциональность предлагаемого решения, которое теперь при случае может помочь в трудной ситуации и даже спасти жизнь».

За дополнительной информацией обращайтесь:
Игорь Зубик
Менеджер по связям с общественностью и прессой
СП ООО «ИТК», CDMA Ukraine
Tel: + 38 044 592 81 51 (моб)
mail: i.zubik@cdmaua.com

СDMA.UA

— Інформує Українська Служба Порятунку в АР Крим —

Первая медицинская помощь (видео)

 

Аптечка

Первая медицинская помощь (видео)
  
 С одной стороны все изучали азы первой медицинской помощи пострадавшим в результате ДТП в автошколе. С другой стороны иногда не все имеют представление, о чем может идти речь, у кого-то зрительная память работает лучше. Исходя, из этого  создана данная тема и видео по оказанию первой медицинской помощи, используя автомобильную аптечку. Как правильно спасать пострадавших, расскажут и покажут лучшие специалисты. Естественно обсуждаем действия, показанные в данных видео. 
  
 Не оставайтесь на дороге равнодушными! Спасайте людей грамотно! 

 
Игорь Владимирович Лебедь,
Полковник  Української Служби
Порятунку в АР Крим

 

Удар током

Удар током - Первая медицинская помощь (видео)

            

Укусы пчел, ос, муравьев…

Укусы пчел, ос, муравьев - Первая медицинская помощь (видео)

 

Вывих

Вывих - Первая медицинская помощь (видео)

 

Носовое кровотечение

Носовое кровотечение - Первая медицинская помощь (видео)

 

Обморок

Обморок - Первая медицинская помощь (видео)

 

Закрытый массаж сердца

Закрытый массаж сердца  - Первая медицинская помощь (видео)

 

Ожог

Ожог - Первая медицинская помощь (видео)

 

Солнечный удар

Солнечный удар - Первая медицинская помощь (видео)

 

Сотрясение мозга

Сотрясение мозга - Первая медицинская помощь (видео)

 

Перелом рёбер

Перелом рёбер - Первая медицинская помощь (видео)

 

Перелом голени

Перелом голени - Первая медицинская помощь (видео)

 

Растяжение

Растяжение  - Первая медицинская помощь (видео)

 

Перелом предплечья

Перелом предплечья - Первая медицинская помощь (видео)

 

Порез 

Порез - Первая медицинская помощь (видео)

 

Останавливаем кровотечение

Останавливаем кровотечение - Первая медицинская помощь (видео)

 

Ампутация

Ампутация - Первая медицинская помощь (видео)

Первая медицинская помощь (видео)

Практические рекомендации по аптечке путешественника. Игорь Похвалин.

Игорь Похвалин.Никто не будет спорить с постулатом, что самая эффективная и своевременная помощь, это помощь которую мы оказываем сами себе, своим близким и, по возможности, сразу, как только в ней возникла необходимость. Речь пойдет об аптечке для путешественника, или, если хотите, человека желающего быть полезным себе. Думаю, что наличие простых навыков, а также конкретных препаратов, решит многие проблемы. Запомните, эффективность медицинской помощи зависит от своевременности и правильности ее.

Даже если вы опытный врач, без средств оказания помощи вы рискуете стать простым свидетелем трагедии. Можно театрально заламывать руки, дуть больному в лицо, призывать небеса к справедливости… все с одинаковым эффектом. Тем более, если вы сами нуждаетесь в помощи. Полагаю, я убедил вас, что аптечка необходима.

Начну описывать этот предмет в последовательности и содержании, как я его представляю.

Из многолетнего личного опыта знаю, что существенным плюсом такой аптечки должны быть ее габариты, а также возможность без ущерба для других очень полезных предметов разместиться в рюкзаке или ином багаже. Существуют сумки, коробки, пакеты, укладки — это формы аптечек для Гражданской обороны, МЧС, Скорой медпомощи. Поскольку речь идет о личной аптечке, нам эти громоздкие и неподъемные вариации не подходят. Упаковку можно привести к двум ее вариантам — мягкому, в виде компактной сумочки, и — жесткому, в виде коробки из металла или пластика. Советую первый вариант. Во-первых, легкая стандартная упаковка (разные фирмы делают такие для альпинистов и туристов, они выполнены из синтетической ткани красного цвета со всеми внешними признаками медицины, крестом, надписями), из синтетического материала легка, прочна и влагостойка. Даже при дефиците места, она легко вписывается в любой багаж, ее содержимое остается сохранным даже при высокой степени компрессии. Даже ампулированные препараты и разовые шприцы длительно остаются целыми. Жесткая, бескомпромиссная упаковка имеет несколько минусов, она громоздка, хрупка и часто, когда выбирают между предметами первой необходимости, ее не укладывают в рюкзак.


Практические рекомендации по аптечке путешественника

Я пользуюсь стандартной упаковкой аптечки фирмы «deuter» 17-11-5 см. Ее габариты и конструкция, по-моему, идеальны для индивидуального вместилища лекарств. Я не рекламирую именно эту фирму, так исторически сложилось, многие фирмы выпускают аналогичную продукцию. Главное — выбрать упаковку габаритами и удобством использования отвечающую вашим требованиям и емкостью достаточной для всех препаратов. Аптечки могут быть разными от самого примитивного пакета с 5метрами бинта и йодной настойкой, до продвинутой аптечки врача с набором для экстренной интубации трахеи. Нам нужна аптечка путешественника с набором лекарств для повседневного применения, включающая в себя элементы оказания помощи. В этой части статьи речь будет идти об аптечке в базовой ее комплектации. Далее можно будет рассмотреть особенности в связи с регионами путешествия.

Теперь о принципах подбора лекарств.
1. Все медикаменты аптечки должны быть вам известны. Ничего лишнего. Исходите из принципа «точного знания», а не гипотетической необходимости «на всякий случай».

2. Вы должны знать, как именно эти препараты на вас влияют. Никаких экспериментов с новыми модными таблетками в Экваториальной Африке или Папуа. Вряд ли папуасы или массаи успешно излечат вас от анафилактического шока или иных осложнений.

3. Перед каждым путешествием переберите содержимое, проверьте его количество на предполагаемый период, сроки годности, целостность упаковок. Исходите из правила, «все, что с вами — за вас». Ваша автономность в этом вопросе может спасти ваше здоровье и жизнь. В целях экономии места иногда целесообразно переложить лекарства из оригинальной упаковки (стеклянной, пластиковой, фольгированной) в маленькое прозрачные пластикатовые пакетики с застежкой. В этом случае следует помнить, что в этот же пакетик необходимо положить маленькую табличку с названием препарата и другой лаконичной информацией. Можно конечно различать таблетки по внешнему виду и размеру, но представьте, что этой аптечкой могут оказывать помощь другие люди, и не исключено, что вам. Есть еще одно преимущество в переупаковке — это отсутствие отработанной тары, мусора, который, кстати, совсем, не желателен в путешествии, например по Антарктиде или Аляске.

4. Приобретая препараты, учтите, что есть разные формы выпуска их, разные дозировки, разные производители и, как следствие, разные эффективность и цена. Более того, есть разные требования к их хранению. Например, некоторые бактериальные препараты (Билактин) требуют для хранения низких температур. Вот в этом случае его целесообразно использовать в путешествиях на Полюса и горы, или искать аналоги, не требующие специальных кондиций хранения. Было бы идеальным, если бы созданная вами аптечка использовалась не только в путешествиях и форс мажорных ситуациях, но присутствовала в принципе «по жизни». Однажды посвятив этому время и силы, вы будете существенно защищены от многих обстоятельств…

Нелишним будет также составить короткую шпаргалку-опись лекарств, их количества и короткую информацию для чего каждое нужно. От случая к случаю, вы будете значительно улучшать свои знания этого предмета, совершенствуя каждый последующий список. Ведь наша жизнь — это тоже путешествие. Во времени…

Для удобства рассмотрения выделим две темы: 1. Средства скорой помощи,2. Средства ежедневного применения и прочее.

1. Средства скорой помощи.

Для удобства использования средства скорой помощи необходимо уложить в отдельный пакет и в отдельный раздел аптечки. Это небходимо для экономии времени при оказании помощи.

Какой должна быть такая помощь и в каком объеме ее можно оказывать, этот вопрос сложен даже для коллектива специалистов-врачей. Для нас с вами удобно и правильно иметь небольшой набор из шприцов и ампул, без сложных алгоритмов применения в случаях травмы и/или развития, скажем так, шоковой ситуации.

1. Рекомендую иметь в личной аптечке следующие препараты, снимающие боль:

Дексалгин, Кеторол, Кетонест ( ингибиторы ЦОГ-2). Из собственного опыта, отдал бы предпочтение Дексалгину. Он эффективен даже при очень сильной боли. Для оказания быстрой помощи вам необходимы навыки внутримышечных или подкожных инъекций и соответственно указанные препараты должны быть ампулированными. Советую по минимуму иметь 1 — 2 ампулы каждого из них и 1-2 одноразовых шприца емкостью 2,0 мл, очень желательно, чтобы в упаковке шприца было две иглы разного диаметра. Шприцы большей емкости занимают больше места, а компактность аптечки иногда является очень важным фактором ее наличия в нужный момент.

Таблетированные аналгетики для экстренной помощи не подходят, но если состояние пострадавшего стабильно и он может пить, то можно дополнить инъекции таблетированными препаратами типа Нимесил, 2-4 упаковки (удобная форма быстро растворимого порошка) или таблеток Дексалгин. Рекомендую иметь минимум два комплекта препаратов и шприцев. Сильная боль и, как следствие, развитие шока является основной причиной смерти в «острый» период, т. е. в ближайшее время после травмы, инфаркта и т. д. Перечисленные препараты применяются как лекарства от любого вида боли, что называется «от головы». Очень удобен и уместен для высотных восхождений Нимесил (Нимид, Нимегезик — аналоги) и как средство лечения боли, симптомов воспаления, и как средство профилактики симптомов горной болезни, в количестве достаточном для употребления — реально 10-15 упаковок-саше. Препараты типа Цитрамон или Анальгин в связи с невысокой эффективностью и побочным действием запрещены к употреблению во многих странах.

2. Для мобилизации компенсаторных механизмов, в подавляющем большинстве случаев необходим, по возможности, универсальный препарат, одинаково эффективный как, например, при развитии аллергического шока, так и при резком снижении артериального давления в случае травматического шока. Я рекомендую Дексаметазон, — стероидный гормон Ампулированный препарат, для парентерального введения. 2-4 ампулы в аптечке. Каждой ампуле должен соответствовать шприц. Таблетки Дексаметазона (достаточно иметь в аптечке 10 табл. по 4 мг), в сочетании с Диакарбом (Диламокс, Ацетозоламид) входят в американский стандарт первой помощи при осложнениях горной болезни. Диакарб — активное диуретическое (мочегонное) средство, подавляющее активность фермента карбоангидразы. Угнетение карбоангидразы приводит к уменьшению образования угольной кислоты и как следствие улучшает состояние альпиниста на высотном восхождении. Включите диакарб в аптечку упаковка — 20-30 таблеток, может и больше в зависимости от высоты вершины и длительности пребывания на ней.

Если вы не предполагаете оказание такого рода помощи, то этот раздел можно проигнорировать. Хотя это не разумно, когда вы сами участвуете в травмоопасных мероприятиях и имеете высотный риск.

2. Теперь о прочих «терапевтических» средствах, присутствие которых может решить актуальные проблемы:

1. Перевязочный материал: как правило, необходимо иметь несколько бинтов средней ширины. Они могут быть нестерильными. Набор маленьких стерильных салфеток и лейкопластырь. В условиях путешествия перевязочный материал приходится расходовать очень экономно, поэтому лучше сделать экономную наклейку из марли и пластыря, чем наматывать метры бинта на царапину. Целесообразно иметь маленькие ножницы в комплекте бинтов. 2. Для антисептической обработки ран нужно иметь таблетки гидроперита (растворяя их в воде получаем перекись водорода). Достаточно 10 табл. в герметичной упаковке. Кстати он подойдет для обеззараживания «случайной» воды в случае необходимости из расчета 1 таблетка на 10 л воды, на 1 час. Это актуально в случае если вы не имеете в запасе питьевой воды.

3…Иод в виде 5% спиртовой настойки, лучше всего в запаянных ампулах по1-2 мл.

Другие формы упаковки его чреваты выливанием и приведением в негодность всего содержимого вашей аптечки. Есть еще удобные иодные карандаши для небольших царапин. Полезны современные наборы маленьких пластырей для небольших повреждений. Их количество — 10-15. Несколько пластырей большего размера в ассортименте. Пластырь, кстати, может пригодиться для профилактики потертостей стоп.

Целесообразно и обосновано наличие следующих групп препаратов и вспомогательных средств:

1. Антибиотики широкого спектра действия для лечения и профилактики септических осложнений. Основным требованием к ним должна быть высокая эффективность в отношении различных патологических бактерий и простейших. Здесь можно рекомендовать, например Сочетание Норфлоксацина и Тинидазола (Н-флокс Т) — 10 таблеток (по 1 т. 2 раза в день, 5 дней). Одной из проблем Южных стран (Непал, Экваториальная Африка, Папуа) является высокий риск инвазии простейшими (амебиаз, лямблиоз). Для профилактики желателен алкоголь в небольших терапевтических дозах при всяком употреблении пищи, а при прощании со страной настоятельно рекомендую начать прием антипротозойных препаратов — Тиберал (Орнидазол) 10 таблеток (по 1т 2 раза в день, 5 дней). Можно такой профилактический курс провести дома

2. Эубиотики для профилактики острых кишечных инфекций (Линекс, Бифиформ, Билактин), «диареи путешественника» я бы очень рекомендовал, ибо показания к их применению более широки. Проблемой путешественника чаще чем хотелось бы, является диарея. Так наш пищеварительный тракт реагирует на стресс, изменение пищевого рациона, химический состав воды. Резкое обезвоживание организма, проблемы поведенческого характера, абсолютная беспомощность в ряде случаев, могут поставить под сомнение ваше участие в приключении. Все что связано с пищеварением должно быть взято под строжайший контроль. Что взять в аптечку по этой теме: 1 Линекс, из расчета 1-2 капсулы для ежедневного приема в среднем 60 капсул 2. Панкреатические ферменты Мезим (Пангрол, Фестал) из расчета 1-2 табл. в сутки, в среднем 30-60 табл. 3. Препараты для купирования диареи (Лоперамид) — 20-30 таблеток.

3. Седативные, облегчающие сон (Донормил, Сонат). Особенно актуальны накануне штурма вершины, когда необходимо заснуть в полдень, а проснуться в полночь. Нет полноценного сна — нет отдыха. Достаточно 10-20 табл., по 1т за 30 мин до сна.

4. Для детоксикации (борьбы с отравлениями) необходимо иметь современные абсорбенты, принимаемые через рот. Например, Сорбекс, Полисорб или Мультисорб. Удобен Сорбекс (препарат активированного угля) — 20 капсул. 5-6 капсул, можно и больше, в зависимости от выраженности интоксикации, передозировки не будет.

5. Противоаллергические препараты (Диазолин, Эриус, Кетотифен). Аллергия — частое явление особенно в экзотических странах. Она может развиться на пыльцу растений, экзотическую пищу и на все что угодно. 10 таблеток достаточно, если у вас нет явной аллергии и больше, если есть.

6. Для санитарной обработки кожи рук и тела — спиртовые гигиенические салфетки в герметичной упаковке. Достаточно 1 упаковки, желательно без запаха. Пара нестерильных резиновых перчаток может очень пригодиться, как по прямому назначению, так и в качестве емкости для воды.

7. Для профилактики респираторных инфекций и дезинфекции полости рта использую масло чайного дерева. Маленькой пробирки размером для эфирных масел и емкостью 1мл вполне достаточно. Одна капля на язык может избавить вас от ангины или фарингита. Это особенно актуально при высотных восхождениях, когда значительная сухость слизистых может быть причиной неукротимого высотного кашля и кровотечений.

8. В моей аптечке всегда присутствует Акваген, как универсальное средство на многие случаи жизни.

Поскольку повторять уже написанное и опубликованное ранее считаю нецелесообразным, настоятельно рекомендую ознакомиться с моей статьей «Адаптация к гипоксии в условиях высокогорья», так как немалая часть дополнительных препаратов и советов освещена в ней.

Главное требование к аптечке — это ее соответствие вашему видению и прогнозированию ситуации. Дополнить список можно исходя из требований лечения и профилактики ваших персональных болезней. Здесь уместны препараты для нормализации сердечной деятельности, в случае ишемической болезни сердца, препараты для купирования приступа, в случае бронхиальной астмы и так далее. В ней, конечно, могут присутствовать и другие полезные вам предметы и лекарства, но сам факт минимальной вашей заинтересованности в данном вопросе, говорит только о вашей человеческой зрелости и здравомыслии.

Конечно, необходимы еще и минимальные медицинские навыки реанимации и вообще оказания первой помощи. Но настоящий очерк этой теме не посвящен. Подготовка такой аптечки много времени не отнимет, и поверьте, многократно себя окупит. Ценность любого знания — в возможности его использования.

 

Начальник управления «Медицинского обеспечения»
при ГУ УСП в АР Крым, полковник Игорь Похвалин, 
~ март 2010 ~ 

~ информирует ГУ УСП в АР Крым ~

 ещё  → → → → → → ещё  

Кримському мандрівникові, полковнику УСП Ігорю Похваліну вручили орден Міжнародної поліцейської асоціації.

Українська секція Міжнародної поліцейської асоціації нагородила кримського лікаря-онколога Ігоря Похваліна срібно-позолоченим орденом «Гідність, честь, мужність». Про це повідомив прес-секретар кримського відділення асоціації Юрій Меньшиков.

Полковник Української Служби Порятунку Ігор Похвалін «Кримчанин-мандрівник Ігор Похвалін підкорив вершини усіх континентів. А також Ігор Похвалін ще і полковник Української Служби Порятунку. Він — відважний альпініст, гірський рятувальник і лікар, який не раз приходив на допомогу людям в хвилини смертельної небезпеки», — сказав прес-секретар.

При цьому, за словами професора Таврійського національного університету ім. В. И. Вернадського, голови кримського відділення Українського географічного товариства «Василя Ены» після кожного сходження Ігор Похвалін робить детальний звіт на засіданнях суспільства і надає новітній матеріал про унікальні природні місця планети. Крім того, кримський лікар-онколог опублікував медичну статтю на тему: «Адаптація до гіпоксії в умовах високогір’я», в якій представлені практичні рекомендації альпіністам.

Зокрема, нині Ігор Похвалін готується до нового походу — в квітні він збирається на Тібет, де його чекає вершина Чо-Ойю (висота 8201 м). При цьому тренується мандрівник у важкодоступних схилах Чатир-Дагу.

Особиста справа

Ігор Васильович Похвалин народився в 1957 році в Сімферополі. Закінчив: Сімферопольський медичний інститут. 29 років працює хірургом-онкологом в Кримському онкодиспансере. Альпінізмом захоплюється з 1974 року. Кандидат в майстри спорту СРСР по альпінізму і спортивному скелелазінню. Полковник Української служби порятунку, на його рахунку участь більш ніж в 80 рятувальних операціях в Криму, на Кавказі і Памірі. Нагороджений орденом «За мужність», медалями «Честь і слава» «Слава Симферополя». Дійсний член Географічного товариства СРСР і Географічного товариства України. Має друкарські роботи в області страноведения і історії (присвячені історії Кримської війни). Автор книги «Хроніки 7 вершин» (Гриф Фонд, Львів, 2009 р.). Лауреат премії АРК в номінації в номінації «Внесок у миротворчу діяльність, розвиток і процвітання Криму» за 2009 рік. З 2007року полковник Української Служби Порятунку в АР Крим, на посаді Начальник Управління «Медичного забезпечення» при ГУ УСП в АР Крим.

Хроніка семи вершин Похваліна

1. Ельбрус (5642 метри), найвища вершина Європи — 1982 рік;

2. Еверест (8850 метрів), найвища вершина світу — 2005 рік;

3. Аконкагуа (6959 метрів), найвища вершина Південної Америки — 2006 рік;

4. Масив Винсон (4897 метрів), найвища вершина Антарктиди — 2006 рік;

5. Кіліманджаро, пік Ухуру (5895 метрів), найвища вершина Африки — 2007 рік;

6. Гора Костюшко (2228 метрів), вища точка Австралійського континенту — 2008 рік;

7. Гора Мак-Кинли (6138 метрів), найвища вершина Північної Америки — 2008 рік.

У найближчих планах Ігоря Похвалина — підкорення «сусідки» Евересту, гори Чо-Ойю (у переведенні — «Богиня уранішньої бірюзи»), заввишки 8201метров.

~ інформує Головне Управління УСП в АР Крим ~

інформація педоставленна для використання інтернет-видань від «Крымское информационное агентство»  та Української секції Міжнародної поліцейської асоціації.

Свою 14-ту річницю святкує Українська Служба Порятунку!

Свою 14-ту річницю святкує Українська Служба Порятунку!

 Шановні колеги, співвітчизники та гості України!

10 серпня 2010 року, «Українська Служба Порятунку» святкує свою 14-ту Річницю!

Голова «Українська служба порятунку» Диба Павло Петрович.Справді, 14 років тому, ті хто був і лишається небайдужим до біди та людського горя, об`єднавши свої зусилля та прагнення, розпочали кропітку роботу, яка і нині наполегливо здійснюється! За ці роки, ми не лише зміцніли кількістю членів й географією своєї присутності в регіонах, а й суттєво розширили сферу своєї прикладної діяльності!

І в цей святковий день, я хочу винести особливу подяку за прагнення щодо зміцнення позицій та розбудови організації:

 
Виноградний В. М.Виноградному Валерію Миколайовичу
начальнику Департаменту співпраці та взаємодії з Суверенним Орденом Святого Іоанна Ієрусалимського. Лицарі Мальти, при Головному Управлінні УСП, за організацію неоціненної допомоги спеціальним медичним обладнанням дитячим медичним закладам, пологовим будинкам та іншим лікувальним установам України;

 

Любін Г. А.Любіну Георгію Андрійовичу заступнику начальника Головного Управління з питань Східного напрямку, начальнику Управління Української Служби Порятунку у Донецькій області, а також членам-працівникам організації, волонтерам, які здійснюють статутну діяльність у Донецькій області (екологічний напрямок, соціально-правова підтримка та захист громадян, справа патріотичного, фізичного виховання підростаючого покоління, інші напрямки);

  

Кушнірук С.Є.Кушніруку Сергію Євгеновичу начальнику Управління, а також членам-працівникам організації, волонтерам, які здійснюють статутну діяльність у Луганській області (екологічний напрямок, соціально-правова підтримка та захист громадян, заходи пов`язані з підтриманням боєздатності недержавних аварійно-рятувальних служб у області, інші заходи);

 

Вівсик А. І.Вівсику Аркадію Івановичу заступнику начальника Головного Управління з питань Західного напрямку, начальнику Управління Української Служби Порятунку у Вінницькій області, його Першому заступнику

 

 

Вівсик Л. А.Вівсику Леоніду Аркадійовичу, а також членам-працівникам організації, волонтерам, які здійснюють статутну діяльність у Вінницькій області (екологічний напрямок, соціально-правова підтримка та захист громадян, заходи пов`язані з наданням допомоги учасникам дорожнього руху, сприяння державним органам, які діють на автошляхах Вінничини, інші заходи);

  

Корнійчук О. Г.Корнійчуку Олександру Григоровичу, начальнику Департаменту з питань Транспорту та Безпеки на Автошляхах України при Головному Управлінні Української Служби порятунку, а також працівникам даного напрямку Управлінь УСП у м. Києві та області,

 

 

Міляєв О. М.Міляєву Олександру Михайловичу, старшому інспектору СЗСУДР УУСП у Одеській області, які організовано та наполегливо здійснюють заходи порятунку постраждалих в дорожньо-транспортних пригодах та сприяють роботі державним органам – ДАІ та МНС у ліквідаціх виниклих пригод та аварій на автошляху;

 

 

Мацак П. Ю.Мацаку Петру Юрійовичу, начальнику Управління, а також працівникам та членам організації, що діють на території Закарпатської області (екологічний напрямок, заходи соціально-правової підтримки та захисту громадян, інші напрямки);

  

  

Також, виношу подяку керівникам Центрального Апарату, які своєю роботою сприяють розвитку та становленню організації, зокрема:
Шуляк В. А.Шуляку Валентину Анатолійовичу, Голові Незалежної Комісії з питань Внутрішньої Безпеки, нагляду за справами та особовим складом «УСП»;

 

 

 

 

Мірвода Л. Ю.Мирводі Ліані Юріївні, начальнику Департаменту Фінансів та Забезпечання при Раді Управління УСП, а також працівникам Приймальної Комісії, Архівного Відділу та Центральної Інформаційно-диспетчерської Служби!

Бажаю Всім членам, працівникам організації міцного здоров`я, сімейної злагоди, щастя, творчого натхнення, нових досягнень та перемог у справі розбудови та становлення Української Служби Порятунку! 

 
З повагою та шаною,
Голова «Українська служба порятунку»
Диба Павло Петрович.

 

Поздоровлення Головного Управління Української Служби Порятунку в АР Крим

Шановні колеги, шановна українська громада, дорогі співвітчизники та гості України!

Від імені Головного Управління Української Служби Порятунку в АР Крим та від себе особисто щиро вітаю вас з 14-ою Річницею Української Служби Порятунку!

полковник Лебедь І.В. (Українська Служба Порятунку в АР Крим)Українська Служби Порятунку за 14 років , суттєво розширила сферу своєї прикладної діяльності, що зв’язано з головною метою організації. І не лише зміцніли кількістю членів й географією своєї присутності в регіонах, а також реалізації ефективної державної політики у сфері національної та міжнародної безпеки, зосередження зусиль щодо боротьби з корупцією, протидії екстремізму та міжнародного тероризму. Захист та задоволення законних прав і спільних інтересів своїх співробітників та громадян України у різноманітних сферах суспільного життя.

 Діяльність Української Служби Порятунку формується на демократичних принципах, спрямованих на подальший розвиток демократичних процесів в Україні, наповнення їх реальним змістом в контексті формування якісно нової культури взаємодії державної влади і суспільства. здійснює свою відповідно до Конституції України, законодавчих актів і Законів України.

Від щирого серця й від усієї душі зичу здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я нашої України та її майбутніх поколінь.

Зі святом Вас! Пам’ятайте, разом ми сила!

З повагою та шаною, 
Лебедь Ігор Володимирович,
Полковник УСП 
(Українська Служби Порятунку в АР Крим)

 

Про присудження Премії Автономної Республіки Крим полковникові УСП — І. Похваліну

РІШЕННЯ ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Про ПРИСУДЖЕННЯ ПРЕМІЙ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ЗА 2009 рік

 Відповідно до Постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 21 квітня 1999 року № 455-2/99 «Про відзнаки Автономної Республіки Крим», на підставі рішення Комітету з премій Автономної Республіки Крим» Президія Верховної Ради Автономної Республіки Крим вирішила: 

Присудити Премію Автономної Республіки Крим за 2009 рік — В номінації «Внесок у миротворчу діяльність, розвиток і процвітання Криму» :

 Похваліну Ігорю Васильовичу — хірургові-онкологові, ординаторові хірургічного відділення Кримської республіканської установи «Онкологічний клінічний диспансер», полковникові Української Служби Порятунку — за активну просвітницьку і миротворчу діяльність.

 

Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим А. ГРИЦЕНКО

м. Сімферополь, 1 грудня 2009 року № 1483-5/09

 

Особиста справа   

полковникі УСП - І. ПохвалінІгор Васильович Похвалін народився в 1957 році в Сімферополі. Закінчив Сімферопольський медичний інститут. 29 років працює хірургом-онкологом в Кримському онкодіспансере. Альпінізмом захоплюється з 1974 року. Кандидат в майстри спорту СРСР по альпінізму і спортивному скелелазінню. Полковник Української служби порятунку, на його рахунку участь більш ніж в 80 рятувальних операціях в Криму, на Кавказі і Памірі. Нагороджений орденом «За мужність», медалями «Честь і слава», «Слава Сімферополя». Дійсний член Географічного товариства СРСР і Географічного товариства України. Має друкарські роботи в області історії (присвячені історії Кримської війни). Автор книги «Хроніки 7 вершин» (Гриф Фонд, Львів, 2009 р. ). Лауреат премії АРК в номінації в номінації «Внесок у миротворчу діяльність, розвиток і процвітання Криму» за 2009 рік.

  

Хроніка семи вершин Похваліна  

1. Ельбрус (5642 метри), найвища вершина Європи — 1982 рік;

2. Еверест (8850 метрів), найвища вершина світу — 2005 рік;

3. Аконкагуа (6959 метрів), найвища вершина Південної Америки — 2006 рік;

4. Масив Винсон (4897 метрів), найвища вершина Антарктиди — 2006 рік;

5. Кіліманджаро, пік Ухуру (5895 метрів), найвища вершина Африки — 2007 рік;

6. Гора Костюшко (2228 метрів), вища точка Австралійського континенту — 2008 рік;

7. Гора Мак-Кинли (6138 метрів), найвища вершина Північної Америки — 2008 рік.

~ інформує Головне Управління УСП в АР Крим ~

Звіт Генерал-лейтенанта Г. А. Любіна про роботу підрозділів Української Служби Порятунку в Донецькій області.

В 2009 р. продовжена робота з розбудови структури організації, укріпленню її іміджу в органах місцевого самоврядування серед населення і громадськості міст і селищ Донецької області.

Генерал-лейтенант Г.А. ЛюбінОсновні зусилля керівництва обласної організації були спрямовані на створення сприятливих умов для своїх членів їх життєдіяльності. Створена команда однодумців, членів УСП, які насамперед увійшли в штатну структуру обласного осередку, активно співпрацюють і в виконанні громадського волевиявлення і на побутовому рівні. Це об’єднало нас в особливе товариство взаємодопомоги, взаємоповаги, співпраці у всіх сферах повсякденного життя. Такий актив нараховує більше 200 чоловік. Натомість і активно працюємо щодо подальшого залучення кожного члена УСП до активної співпраці.

Утворена команда обласного осередку УСП проводить системну роботу з виконання багатьох Статутних вимог ВГО „УСП”. Насамперед, ми активно приймаємо участь у більшості обласних громадських заходах. Керівний склад УУСП області в співпраці з коаліцією громадських формувань організував проведення 5 семінарів при підтримці органів місцевого самоврядування з наступних питань:

Проблеми взаємодії та співпраці з державними установами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськістю;

Екологічний стан Донбасу. Проблеми та перспективи його поліпшення;

Перспективи розвитку виховання молоді;

Доступ громадськості до законотворчого процесу;

Участь громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні по проекту «Розвиток громадського суспільства».

В березні, квітні і жовтні 2009 р. проведені навчальні збори керівного складу УСП, де були присутні і керівники інших регіонів України.

Основними напрямками в роботі обласного осередку є:

Співпраця з Спеціалізованим обласним комунальним Аварійно-рятувальним управлінням в Донецькій області начальник якого, Данніков Олег Петрович, є за сумісництвом і заступником начальника УУСП в Донецькій області;

Співпраця з комісією обласної ради з екологічної, техногенної безпеки та земле використання через Голову радницького корпусу УСП генерал-майора Іващенко Олександра Віталійовича, який є заступником голови цієї комісії;

Надання юридичних послуг через співпрацю з регіональною правозахисною організацією «Феміда» керівник якої Гребенюк В.І. який очолює юридичний відділ УУСП в області;

Розпочав і активізує роботу відділу з питань соціального захисту та охорони громадського порядку і державного кордону його новий керівник Колесник В.В. з ініціативи УСП Донецька обласна рада прийняла рішення про утворення громадських рад в кожному міськрайоргані ГУМВС в Донецькій області;

В місті Маріуполь з підтримки Голови міста зареєстрований і розпочав роботу «Маріупольський міський комітет по запобіганню та протидії корупції, який очолив перший заступник начальника УУСП в області генерал-майор Ніколаєв С.О.

Готується до реєстрації документація аналогічних комітетів обласного, міських та районних рівнів.

Активно працює відділ охорони навколишнього природного середовища під керівництво Журавльова В.В. Із 9 членів громадської ради обласного управління охорони навколишнього природного середовища п’ятеро є членами УСП. Це надає можливість плідної співпраці з громадськістю вченими та органами місцевого самоврядування області в екологічному напрямку.

З ініціативи УСП обласна рада вперше виділила кошти на вчене дослідження причин екологічного лиха на узбережжі курортного селища Ялта. Тендер на ці кошти виграв Харківський науково-дослідний інститут екологічних проблем з яким встановлені партнерські стосунки і готується угода про співпрацю.

З метою усунення вказаного екологічного лиха в с.м.т. Ялта створена «Комунальне курортне підприємство» яке очолив начальник УУСП області Любін Г.А. Розроблена цільова програма співпраці УСП з іншими установами з цього приводу.

Нами розроблені пропозиції щодо співпраці в екологічній галузі „УСП” з міністерством охорони навколишнього природного середовища.

Активує свою роботу і відділ флоту, який очолює начальник регіонального морського регістру Боровік В.І. Ним розроблені і впроваджується пропозиції щодо безпеки мореплавства в Азово-Чорноморському басейні, безпеки людей на гідроспорудах і установах море-господарського напрямку.

Керівник екологічного напрямку генерал-майор Молодан Г.Н., який очолює заповідник «Меотида» указом президента України від 26.12.2009 р. став Почесним екологом України, а очолюваний ним заповідник надбав статус «національний».

Керівник напрямку полковник Єрмакова О.Б., яка очолює митно-брокерську службу і логістику Приазов’я нагороджена президентською відзнакою «Кращий підприємець року» і отримала звання «Почесний працівник транспорту України».

Відзнакою міністерства Освіти України нагороджений начальник Північного міжрайонного управління полковник Поух Г.В., який працює директором санаторної школи-інтернату м. Святогорська.

Активно працює відділ сертифікації, паспортизації та акредитації. До недавнього часу його очолював начальник регіональної інспекції з професійної підготовки дипломіювання моряків Саболевський Г.Г. В кінці року йому присвоєно звання генерал-майор і він відійшов до кадрів головного управління ВГО УСП.

Активну роботу проводить відділ молоді, сім’ї та спорту, який очолює полковник Шухман О.Е. його заступник полковник Філіппов В.В. який є власником і директором дитячої бази відпочинку в с. Урзуф, що на Азовському морі, активно взаємодіє с профспілками України. Разом вони розробили програму «кадетського руху УСП»

Активно у цьому напрямку працює і керівник Центрального міжрайонного управління підполковник Голушко С.В.

Веде активну роботу і відділ оперативної інформації та аналітики під керівництвом полковника Гомоненко В.В., який є провідним спеціалістом регіону з питань море-господарського комплексу.

Відділ з питань транспорту та транспортної безпеки очолює полковник Іванов І.М. який є начальником транспортного цеху ОАО «ММК ім. Ілліча» завжди своєю плідною працею пропагандує хороший імідж УСП серед працівників транспорту і ДАІ. За його організацією обласне керівництво УСП має змогу забезпечувати транспортом численні громадські заходи.

Тільки розпочинають роботу відділи формування оперативних підрозділів, та ядерної та радіаційно-хімічної безпеки. Їх керівники полковник Аліпа О.Ф. і Садигов Є.К. були призначені наприкінці 2009 р. і тільки розпочали роботу по становленню своїх підрозділів.

Цільоспрямовано працюють і керівники міжрайонних управлінь: Центрального (керівник, підполковник УСП Голушко С.В.), Південного (керівник, полковник УСП Шевляков Ф.М.) і Північного (полковник УСП Поух Г.В.).

24 грудня 2009 р. в містах Донецьк, Маріуполь, Святогорськ відбулися ітогові збори керівного складу УУСП в Донецькій області. Погодні умови змусили це зробити окремо в кожному міжрайонному управлінні. Ці збори показали задоволення особового складу УСП області своєю громадською роботою і позитивну оцінку роботи керівництва УУСП в Донецькій області.

Генерал-лейтенант Г.А. Любін

 

~ інформує Головне Управління УСП в АР Крим ~

Структура Української Служби Порятунку

З`їзд

Вирішує основні питання діяльності організації, зокрема: приймає статут, вносить зміни та доповнення до нього, обирає склад Ради Управління, Голову організації, склад Ревізійної Комісії, вирішує всі основні організаційно-фінансові та правові питання, заслуховує звіти Голови УСП та Ревізійної Комісії, вирішує питання про реорганізацію чи ліквідацію УСП.

 

  

Рада Управління

Вищий координаційно-керівний орган, що керує організацією в період між З`їздами. Очолює Раду Управління Голова УСП.

Компетенція Ради Управління:

Вирішує всі поточні питання організаційного характеру, приймає громадян до членів, та виключає з числа членів УСП.

— —   Приймає рішення щодо затвердження посад в УСП, призначення на посади та звільнення.

— —   Затверджує символіку УСП

— —   Приймає рішення про створення регіональних структур, підприємств, установ та організацій УСП

— —   Вирішує питання субординаційних відносин в УСП, присвоєння внутрішньовідомчих звань та рангів

— —   Затверджує заохочувальні нагороди

— —   Затверджує форму одягу

— —   Розглядає та затверджує програми розвитку організації

— —   Затверджує кандидатуру на посаду Начальника Головного Управління УСП

  

Апарат Голови

Комплексний орган, що забезпечує можливість повноцінної Статутної діяльності Голови УСП. Складається з:

А) Архівний Відділ

Б) Приймальна Комісія

В) Вища Атестаційна Комісія

  

Ревізійна Комісія

 

Здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю УСП, звітує перед членами З`їзду про проведені перевірки і подає їм відповідну інформацію

 

Незалежна Комісія Внутрішньої Безпеки, нагляду за справами та особовим складом при Раді Управління

Діє на підставі власного Положення. Головним завдання в роботі НКВБ є здійснення контролю з питань внутрішньої безпеки, дотримання членами організації вимог Статуту, посадових інструкцій, питань що стосуються випадків можливого зловживання становищем в організації, а також дотримання правил використання внутрішньовідомчих документів організації. Очолює НКВБ – Голова. Діє за спеціальним дорученням.

 

Департамент Фінансів та Забезпечення при Раді Управління

Централізований спеціалізований підрозділ організації, головне завдання якого полягає в здійсненні заходів фінансового обліку та аудиту, проведення заходів нарахувань та розрахунків, а також заходів, що стосуються матеріального та юридичного забезпечення діяльності організації. Здійснює заходи звітності до державних звітних органів. Діє на підставі власного Положення. Очолює: Начальник Департаменту.

 

Головне Управління

Головний виконавчий орган Ради Управління УСП. Очолює – заступник Голови організації, начальник Головного Управління УСП. Діє на підставі власного Положення. Головне завдання ГУ –здійснення координаційно-керівних та організаційних заходів у роботі обласних осередків (обласних Управлінь) організації. Головне Управління складається з Департаментів.

 

Департаменти Головного Управління УСП:

Підрозділи Головного Управління УСП, що здійснюють розробку та рекомендації, щодо напрямків здійснюваних організацією заходів. Організовують основні зв`язки та контакти УСП з державними та недержавними організаціями, установами тощо у відповідних напрямках. Діють на підставі власного Положення. Очолюють: начальники Департаментів ГУ УСП.

Департамент з питань соціально-правового захисту та охорони громадського порядку і державного кордону України;

Департамент флоту, Служба берегової охорони;

Департамент охорони навколишнього природного середовища та розвитку;

Департамент з питань ядерної та радіаційно-хімічної безпеки;

Департамент оперативної інформації та аналітики, управління міжнародної безпеки та зв’язків;

Департамент кадрів та мобілізаційної роботи;

Департамент формування оперативних підрозділів;

Департамент з питань транспорту та безпеки на автошляхах України;

Департамент спеціальних наукових досліджень;

Департамент охорони та відтворення водних живих ресурсів;

Департамент співпраці та взаємодії з лицарями госпітальєрами суверенного ордену Святого Іоанна Ієрусалимського, лицарі Мальти;

Всеукраїнський Центр Наукових Експертиз, Атестації, Сертифікації, Паспортизації та Кадрової Політики.

 

Колегія Головного Управління:

Споміжний, колегіальний орган, засідання якого ініціює начальник Головного Управління. Головне завдання: колегіальне вирішення питань керівного та координаційного характеру, здійснення заходів координації роботи Управлінь УСП у областях. Діє на підставі власного Положення. До складу Колегії входять:

— Начальник Головного Управління УСП

— Перший заступник Головного Управління УСП

— Заступник начальника Головного Управління, керівник Центрального Напрямку (далі Напрямок – умовно розподілені обласні підрозділи організації)

— Заступник начальника Головного Управління, керівник Східного Напрямку

— Заступник начальника Головного Управління, керівник Західного Напрямку

Управління УСП у областях (Обласні підрозділи організації)

Виконавчий орган, що несе представницькі функції організації у області. Виконує заходи які ініціює Головне Управління УСП, є його структурною частиною. Головним завданням в діяльності є виконання рішень З`їзду членів організації, рішень Ради Управління, наказів Голови та начальника Головного Управління УСП, колегії ГУ. Діють на підставі власного Положення, популяризують та розгалужують діяльності організації в містах, районах на рівні області. Очолюють: Начальники Управлінь УСП у області (Голови обласних підрозділів організації).

 

— інформує Головне Управління УСП в АРК —

Народного артиста СРСР: Джигарханяна Армена Борисовича — нагороджує Українська Служба Порятунку

Українська Служба Порятунку нагороджує народного артиста СРСР Армена ДжигарханянаЗа особистий вклад в розвиток світового мистецтва, активну громадську позицію в формуванні патріотичного світогляду молодого покоління, сприяння в побудові демократичного суспільства, почуття громадського обов’язку, Радою Управління Української Служби Порятунку, нагороджується нагородою «Польза, Честь і Слава» Армен Борисович Джигарханян.

Джигарханян Армен Борисович — народний артист СРСР, кавалер ордена «За заслуги перед Вітчизною» III і IV ступенів, радянський і російський актор театру і кіно, режисер театру, керівник московського драматичного театру під керівництвом Армена Джигарханяна. Занесений до Книги рекордів Гіннеса як найбільш знімаємий російський актор (більше 250 ролей у кіно— і телефільмах).

— інформує Українська Служба Порятунку в АР Крим —